Збір документальних свідчень військової агресії російської федерації проти України

Про збір документальних свідчень військової агресії російської федерації проти України

REUTERS / Alexander Ermochenko
REUTERS / Alexander Ermochenko

Україна зараз переживає трагічні сторінки своєї історії, адже ранок 24 лютого 2022 року поділив її мирне життя на «до» та «після». Те, про що раніше ми читали лише в підручниках чи бачили у старих фільмах, стало нашою жахливою реальністю! Підступно напавши на нашу землю, російський ворог розв’язав несправедливу та криваву війну. Однак плани захопити Київ «за три дні», залякати й розділити наш народ гучно провалилися. Натомість ця війна міцно згуртувала всіх українців, розбудила в кожному з нас незламний дух, гідність, нелюдську силу й сміливість, прагнення до свободи та єдності, невимовне почуття гордості за свою країну, ставши чи не найскладнішим іспитом на остаточне визначення нашої національної ідентичності!

Тепер кожен громадянин України, від воїна ЗСУ до звичайного мирного жителя, щодня з достоїнством веде свій власний бій задля спільної якнайшвидшої Перемоги і тим самим пише свою буремну історію війни! Адже війна – це не лише про події на передовій, це й про людей, які виживали в умовах бойових дій, щодня дивлячись, як знищують їхні домівки, вбивають знайомих чи родичів, нищать увесь близький їм світ. На жаль, всі ми сьогодні очевидці цього жахливого злочину росії проти нашого українського народу, який необхідно не просто закарбувати у пам’яті, а зробити все, щоб зібрати всі можливі документальні свідчення та докази цієї руйнівної війни. Тому зараз надважливо, щоб усі ці людські історії та розповіді, якими вже переповнені всесвітня Інтернет-мережа та засоби масової інформації, а також ще не почуті – жодна не була втрачена або забута! Щоб про них дізналися не лише українські сучасники та нащадки, а й уся світова спільнота.

З цією метою Центральний державний архів громадських об’єднань та україніки звертається до кожного свідомого українця та небайдужого іноземного громадянина на території України та за її межами долучитися до збору матеріалів (фотографій, листівок, публікацій у Інтернет-мережі, дописів, українських та закордонних періодичних видань, статей, інформаційних бюлетенів, спогадів очевидців, щоденників війни тощо), що свідчать про події сьогодення від початку війни і дотепер. Зараз кожен має можливість донести до громадськості свою особисто пережиту історію війни, відповідно задокументувавши її, перетворивши з хаосу думок і спогадів у текст, щоденник, нотатку чи то детальну інформаційну статтю. Фіксуйте події, пишіть короткі дописи, діліться емоціями від побаченого та пережитого, згадуйте подробиці, як би важко і болісно не було, зберігайте нашу сучасну історію, свідками якої нам довелося стати! Бо попри всі втрати, нещастя і сльози, це воістину визначальний і доленосний етап розбудови та ствердження України як цілісної, суверенної та незалежної держави!

Будемо дуже вдячні усім, хто відгукнеться та приєднається до важливої справи зі збереження надзвичайно великого пласту документів, що відображає героїзм та боротьбу українського народу за свою мову, свободу, незалежність та мирне небо над головою! Зібрані документальні свідчення можуть стати частиною Національного архівного фонду та дадуть можливість наступним поколінням не забути, не пробачити та засвоїти урок історії, що твориться тут і зараз прямо на наших очах!

Консультації про порядок передачі документальних свідчень надаються архівом у телефонному режимі: (044) 285-55-16 або за допомогою електронної пошти: [email protected].

To top
Перейти до вмісту