Збір документальних свідчень військової агресії російської федерації проти України

До Дня української писемності та мови

«Коли поневолений народ зберігає свою Батьківщину, віру, свою мову, свою культуру і міцно їх тримається, то він у своїх руках тримає ключі від своєї в’язниці; ключами тими він зможе відкрити двері своєї в’язниці і вийти на волю. Загубивши свою віру, мову, культуру, він позбавляється ключів до визволення і завжди буде невільником» (Василь Біднов).

Рідна мова – це мова, що її першою засвоює дитина і яка залишається зрозумілою на все життя та пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Статус української мови як єдиної державної закріплено в Конституції України 1996 року.

Одним із кроків до консолідації української спільноти в перші роки незалежності став також Указ Президента України «Про День української писемності та мови» від 6 листопада 1997 р., яким встановлено відзначення цього свята 9 листопада – у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. І щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності.

З нагоди свята пропонуємо до вашої уваги добірку документів, що зберігаються у фондах ЦДАГОУ, пов’язаних із темою української мови.

Вгору
Перейти до вмісту