Збір документальних свідчень військової агресії російської федерації проти України

Приречені на голодну смерть…
До Дня пам’яті жертв Голодомору
1932–1933 років в Україні

Голодомор 1932–1933 рр. – одна з найтрагічніших подій новітньої української історії. Інспірований комуністичним тоталітарним режимом, він забрав мільйони життів українців і тому, без перебільшення, може вважатися однією з найбільших гуманітарних катастроф в історії людства ХХ століття.

Центральний державний архів громадських об’єднань та україніки зберігає унікальний корпус документів, що висвітлюють механізм виникнення, різноманітні аспекти і масштаби Голодомору в Україні 1932–1933 рр., а також реакцію на ті жахливі події світової громадськості, і зокрема української діаспори.

До 90-х роковин Голодомору 1932–1933 рр. і Дня пам’яті жертв Голодомору ЦДАГОУ підготовлено документальну онлайн-виставку. Основу її експозиції становлять документи з фонду № 1 «Центральний комітет Комуністичної партії України (ЦК КПУ), м. Київ (1918–1991)», у яких чітко простежується лінія злочинного тиску союзного керівництва у справі хлібозаготівель, примусового вилучення зерна з усіх наявних у колгоспах фондів, у тому числі й насіннєвого, застосування з цією метою репресивних заходів до селянства, зокрема скорочення ввезення товарів першої необхідності до районів, які не виконували вчасно плани хлібопоставок, занесення «винних» сіл на так звані «чорні дошки», штучного створення в Україні продовольчих труднощів, що призвели до масового голоду, смертності, трупоїдства та людоїдства. Також на виставці представлені документи української діаспори: публікації про Голодомор в Україні, надруковані у періодичних виданнях, повідомлення громадських організацій про збирання допомоги голодуючим та про вшанування й увічнення пам’яті жертв цієї трагедії, спогади очевидців тощо.

More about the documents in English

To top
Перейти до вмісту