Збір документальних свідчень військової агресії російської федерації проти України
Зустріч з представниками дипломатичного корпусу, організована Державною архівною службою України спільно з громадськими організаціями «Мережа захисту національних інтересів «АНТС» і «Міжнародний центр української перемоги»

15 квітня 2024 року в Центральному державному архіві громадських об’єднань та україніки відбулася зустріч з представниками дипломатичного корпусу, організована Державною архівною службою України спільно з громадськими організаціями «Мережа захисту національних інтересів «АНТС» і «Міжнародний центр української перемоги». Під час цього заходу було презентовано дослідження про вплив російсько-української війни на глобальну продовольчу безпеку, порушення якої може загрожувати голодом мільйонам людей у всьому світі. Спікерами виступили очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов, голова правління «АНТС» Ганна Гопко, співзасновник торгово-аналітичної компанії «Barva Invest» Богдан Костецький. У зустрічі взяли участь перший заступник голови Укрдержархіву Тетяна Шевченко, керівник програм розвитку громадянського суспільства та незалежних медіа USAID в Україні Вікторія Марченко, представники громадськості, журналісти, працівники архівних установ та ін.

У рамках заходу гостям було продемонстровано унікальний архівний артефакт – зразки хліба 1932 і 1933 років, збережені киянином Олексієм Сорокіним і знайдені в його архівній кримінальній справі, що зберігається в ЦДАГОУ. Учасники отримали рідкісну можливість переглянути оригінали архівних документів з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, ГДА Служби безпеки України, що розповідають про події Голодомору 1932–1933 років в Україні, та фільм-хроніку «Сталінський урожай» (1936) і добірку фотодокументів з фондів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву, а також почути коментарі директорів державних архівів – Тетяни Ємельянової, Андрія Когута та Лариси Левченко. Кожен присутній отримав у подарунок нині вже раритетне видання – збірник документів ЦДАГОУ «Голодомор 1932–1933 років в Україні: злочин влади – трагедія народу» (2008).

To top
Перейти до вмісту