Збір документальних свідчень військової агресії російської федерації проти України

«Славний лицар землі української»:
до 145-річчя від дня народження Симона Петлюри

22 (10) травня 1879 року в Полтаві народився Симон Васильович Петлюра (1879–1926) – український державний, політичний і військовий діяч, голова Директорії Української Народної Республіки, головний отаман Армії УНР, публіцист, журналіст.

На початку ХХ століття Симон Петлюра став одним з лідерів українського державотворення та організаторів українських збройних сил. Опинившись після поразки Української революції 1917–1921 років у вигнанні, він продовжував невтомно працювати заради відродження самостійної й незалежної України.

У фондах Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки зберігається значний масив документів стосовно Симона Петлюри, як створених упродовж його життя, так і пов’язаних з висвітленням судового процесу над його вбивцею та вшануванням пам’яті про головного отамана в середовищі української еміграції.

Серед різноманітних історичних джерел, що висвітлюють життя й діяльність С. Петлюри, особливе місце для розуміння його постаті та бурхливих часів, в які він жив, належить його листуванню з багатьма відомими особами, організаціями та установами української еміграції. Саме епістолярну спадщину покладено в основу презентованої до 145-ї річниці від дня народження Симона Петлюри онлайн-виставки «Славний лицар землі української». До віртуальної експозиції увійшли його листи до українських державних і громадсько-політичних діячів Костянтина Мацієвича, Андрія Лівицького та Валентина Садовського, Української студентської громади у Варшаві, написані у 1920–1926 роках, з фондів 269 «Колекція документів “Український музей в Празі”» і 408 «Колекція журналів, газет та бюлетенів, виданих в Україні та за кордоном», а також фотографії, надруковані в діаспорних періодичних виданнях «Тризуб», «Гуртуймося», «Табор». Запрошуємо до перегляду!

Вгору
Перейти до вмісту