Збір документальних свідчень військової агресії російської федерації проти України

До Дня пам’яті жертв Голодомору

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років, унаслідок яких Україна втратила мільйони людських життів. Нині, в умовах повномасштабної війни, російські загарбники – спадкоємці комуністичного тоталітарного режиму знову прагнуть нас знищити.

Щоб не допустити повторення злочинів минулого та запобігти новим геноцидам, надзвичайно важливо зберігати пам’ять про ті трагічні події. Українські архіви є унікальним джерелом інформації, адже зберігають комплекс документів про цю соціогуманітарну катастрофу нашого народу і докладають значних зусиль для того, щоб якомога більше людей по всьому світу могли з ними ознайомитися.

Одним із засобів є оприлюднення цих документів в режимі онлайн, зокрема у виставкових проєктах. Серед них – і виставки ЦДАГОУ, переглянути які можна за покликаннями:

Приречені на голодну смерть… До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні

Документи з фондів ЦДАГОУ, що демонструвалися під час зустрічі з представниками дипломатичного корпусу, організованої Державною архівною службою України

Сюжети про Голодомор 1932–1933 років, в яких використано документи з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки:

Голод замість шахедів і ракет

Спадок Голоду: Пам’ять нації

Вгору
Перейти до вмісту